Ocelový hranatý okapový sytém Flamingo iQ

Optimalizovaný průřez žlabu

Dvojitý symetrický žlab směřující dovnitř zabraňuje vystřikování vody. V kombinaci s velkými poloměry ohybu zajišťuje rovnoměrný, dokonale hladký povrchový efekt. Žlab je velmi tuhý a vždy si zachovává bezchybnou linii, bez deformace nebo efektu zvlnění.

Inteligentní estetika

Díky inovativně navrženým, zvenčí neviditelným hákům může Flamingo iQ konkurovat okapovým systémům s fasádou. Systém je kompatibilní se všemi střechami Budmat a střešním příslušenstvím , což vede k výslednému dokonalému vizuálnímu a funkčnímu efektu.

Působivá účinnost

Systém Flamingo iQ je schopen zachytit více vody než jiné ocelové hranaté žlaby na trhu ze své velikostní kategorie. Skvěle si poradí i s většími sklony, a to i v případě silných dešťů. Systém zvládne na jeden žlab až 180 m2 střešní plochy v závislosti na jeho založení. Hladké poloměry ohybu žlabu zvyšují objem a propustnost systému, čímž se snižuje riziko usazování nečistot v rozích.

Háky skryté uvnitř žlabu

Inovativní řešení v podobě skrytého háku - připevněného k fasádě. Podpěra žlabu byla přesunuta na vnitřní stranu žlabu. Upevňovací prvky jsou zvenčí neviditelné, což opticky vytváří efekt okapových systémů spojených s fasádou.

Vynikající větrání střechy

Výborné větrání střechy zajišťují vhodně navržené háky. Vzdálenost u paty háků zlepšuje cirkulaci vzduchu pod žlabem. Toto řešení zaručuje perfektní funkčnost po mnoho po mnoho let.

Bezpečná a efektivní instalace díky spolupráci se pokrývači

Systém jsme navrhli za aktivní účasti pokrývačů z ProTeamu Budmat, takže je funkční a snadno se instaluje. Systém Flamingo iQ lze montovat v závěrečné fázi pokrývačských prací. Žlab má symetrický průřez, takže jej lze instalovat na obě strany, aniž by bylo nutné žlab při práci ve výškách otáčet.

Systém 135/80

Antracit

GreenCoat RWS Pro 036
~RAL 7016

Černá

GreenCoat RWS Pro 015
~RAL 9005

KOMPONENTY SYSTÉMU

1. Žlab (3m a 4m)
2. Spojka žlabu se svorkou
3. Skrytý okapový hák l210
4. Skrytý okapový hák na krokev l210
5. Hák na zeď plechový
6. Hák na zeď pásovina
7. Hák na zeď pásovina l210
8. Vnitřní/vnější roh 90°
9. Čelo žlabu
10. Odtokový kotlík
11. Koleno 60°
12. Spojka svodové trubky (nátrubek) 13.
13. Svodová trubka (1m a 3m)
14. Objímka svodové trubky
15. Výtokové koleno

Realizace