• Rubriky příspěvkuZprávy

Společnost Budmat Bogdan Więcek, jedna z předních polských firem specializujících se na stavebnictví, výrobu a dodávky ocelových střech a okapových systémů, dokončila nákup 100 % akcií finské společnosti Samesor Oy. Jedná se o důležitý krok v rozvoji obou společností, který otevírá nové možnosti jak pro zákazníky, tak pro zaměstnance obou subjektů.

Samesor Oy je finská společnost s bohatou 60letou historií v oblasti strojírenství. Společnost se specializuje na projektování a výrobu pokročilých technologií pro profilování ocelových plechů. Její dosavadní činnost zahrnuje více než 1 000 strojů na výrobu střešních plechů, trapézových plechů a dalších stavebních profilů, které jsou k dispozici na trzích v 67 zemích světa.

Díky tomuto nákupu získává Budmat Bogdan Więcek přístup k moderním technologiím a jedinečnému know-how, které umožní další investice do inovativních řešení pro střešní průmysl. Pro společnost Samesor Oy naopak znamená akvizice tak renomovanou společností, jakou je Budmat, širší otevření dveří na polský trh a možnost intenzivní expanze na zbývající trhy střední a východní Evropy.

Také stavební trh v Polsku i v celé Evropě z tohoto spojení hodně získá. Jednak zákazníci skupiny Budmat získají přístup k ještě kvalitnějším výrobkům a inovativním technologickým řešením, jednak stavební firmy budou moci využít nabídky moderních strojů „šitých na míru“, což jim následně umožní zrychlit a zefektivnit řadu výrobních procesů.

Kromě toho je integrace obou společností příležitostí pro synergie v oblasti výzkumu a vývoje, což se projeví v rychlejším uvádění inovací na trh. Spolupráce mezi polským a finským týmem povede také k výměně zkušeností a znalostí, z čehož budou dlouhodobě těžit obě strany.

Akvizice společnosti Samesor Oy společností Budmat Bogdan Więcek je důkazem ambicí společnosti expandovat a usilovat o vedoucí postavení na evropském trhu. Je také známkou toho, že polské společnosti jsou připraveny investovat do moderních technologií a rozvíjet se na mezinárodní úrovni.

Celkově je tato transakce pro obě společnosti významným krokem vpřed. Pro společnost Samesor Oy je to příležitost rozšířit svou přítomnost v Evropě a pro společnost Budmat příležitost posílit své vedoucí postavení na trhu střešních krytin a přístup k novým technologiím. Těšíme se na další informace o integraci společností a nových příležitostech, které toto spojení přinese.